PROSTAVBU s.r.o.

OBCHODNÍ REFERENT/KA 3v1 - kolega, kamarád i opora týmu Brno - PROSTAVBU s.r.o.

Název pozice:

OBCHODNÍ REFERENT/KA 3v1 - kolega, kamarád i opora týmu Brno

Popis:

Není čas na změnu? Chtěl(a) byste pracovat v přátelské atmosféře menší firmy? Nabýt jen anonymní kolečko ve stroji, ale dělat práci na které záleží, pestrou a činorodou? Nedělá vám problém komunikace a jste spíš technický typ? Přitom zodpovědnost a pečlivost jsou vám vlastní? Tak pojďte pracovat za námi! Nabízíme vám zajímavou práci v příjemném prostředí naší firemní prodejny, v blízkosti centra Brna na Vídeňské ulici.

Jsme česká firma rodinného typu, s dlouhou historií a ve svém oboru skuteční lídři trhu. V PROSTAVBU s.r.o. se již přes dvacet let zabýváme distribucí a prodejem inovativních výrobků pro stavebnictví (velko i malo obchodem). Náš hlavní sortiment jsou plastové palubky, plastové profily, fasádní obklady a další, především plastové, výrobky pro stavebnictví. Spolupracujeme s předními výrobci z několika Evropských zemí, řadu z nich přímo zastupujeme na českém trhu. Sídlíme v Brně a naše zboží a výrobky dodáváme do celé České republiky i do zahraničí.

Co vás u nás čeká

Stručně řečeno, ve vaší pracovní náplni bude kombinace profesí, které se běžně označují jako "back office", "front office" a česky taky "odbyt" :)

A co si tedy pod tím máte konkrétně představit?

Především budete zajišťovat komplexní administraci jednotlivých obchodních případů. Od zpracování cenových nabídek, přes evidenci a kontrolu došlých objednávek z našeho e-shopu (od velko i malo obchodních zákazníků), až po vystavování dodacích listů, fakturaci a organizaci expedice zboží (pracujeme kompletně v EPR MoneyS5).

Budete taky komunikovat se zákazníky a obchodními partnery, telefonicky i přímo na prodejně. Novým pomůžete zorientovat se v našem sortimentu, s těmi již zorientovanými alespoň prohodíte přátelské slovo. Pomůžete jim s objednávkou, nebo doladíte dodací termíny. A když bude potřeba, pomůžete třeba i s výdejem zboží ze skaldu.

Budete se podílet na plánování a organizaci dopravy a plánovat a kontrolovat expedici zboží. Plánovat rozvozové trasy, kombinovat a optimalizovat, aby všechno všude bylo efektivně a přitom včas.

Vaší starostí bude také vést evidenci pohledávek v souvislosti s obchodními případy a zajišťovat evidenci a vyřizovat případné reklamace.

Kromě toho ještě budete kontrolovat stav vybraných skladových zásob, intenzivně komunikovat s dodavateli (českými i zahraničními) a objednávat dle potřeby zboží, naskladňovat zboží a kontrolovat a zpracovávat došlé faktury. Budete se také podílet na pravidelných inventurách a kontrolách zboží.

No a pak ještě budete muset mít trochu přehled o běžném chodu prodejny, potřebách skladu, provozních záležitostech, starostech a radostech kolegů, prostě o všem a o všech. A občas dělat i to co je právě potřeba, i když to není přesně ve vaší pracovní smlouvě. Tak, jak to děláme my všichni ve firmě. Tak, jak to v menších firmách chodí. Prostě dělat věci tak, aby vše fungovalo, nás práce bavila a naši zákazníci byli spokojení.

Čeho se naopak nemusíte obávat

Žádná zbytečná buzerace, byrokracie, nesmyslné papírování a vykazování, neproniknutelná hierarchie neschopných nadřízených, ani nekonečné přesčasové hodiny. To u nás opravdu nevedeme!

Jsme malý kolektiv, od skladníků až po majitele firmy se všichni denně potkáváme a operativně řešíme co je potřeba. Naším společným cílem je, aby věci fungovaly jednoduše, efektivně a spolehlivě.

Jaké znalosti a vlastnosti byste měl(a) mít

Chtělo by to minimálně SŠ vzdělání s maturitou, ideálně VŠ. Nejlépe technického či ekonomického směru, optimálně se zaměřením na obchod a stavebnictví. Že praxe na obdobné pozici je velkou výhodou, to je asi jasné. Pokud ji máte, nezapomeňte se zmínit v motivačním dopisu!

Neobejdete se bez dobré znalosti práce na PC (min. Word, Excel, Outlook, Internet), a uvítali bychom i znalost principů skladové evidence, fakturace a povědomí o základech účetnictví (ideálně taky přímo znalost software EPR Money, Pohoda, nebo podobného).

Budete občas potřebovat angličtinu, alespoň na komunikační úrovni. Hodil by se taky řidičský průkaz skupiny B.

Musíte se umět za všech okolností slušně a asertivně chovat k zákazníkům. U nás jsme zdvořilí a přátelští. Na tom si zakládáme.

Musíte být schopný týmové práce (to není fráze, bez toho to v malém kolektivu fakt nejde) a taky ochotný se dále vzdělávat a pracovat na sobě. Očekáváme aktivní přístup ke všemu a ke všem.

Že se budete muset důkladně seznámit s celým naším sortimentem, je vám asi jasné. Znamená to perfektně znát technické vlastnosti a možnosti využití jednotlivých produktů, technické postupy, možnosti a omezení jednotlivých systémů. Zvládnout poradit zákazníkům, řešit reklamace, konzultovat s montážníky. Osvojit si základní firemní postupy. Ale nebojte se, určitě vám s tím na začátku vydatně pomůžeme. Očekáváme však také vaši osobní iniciativu a snahu se vše naučit.

Co je ale vůbec nejdůležitější a podmínka opravdu zásadní - musíte být pečlivý, důsledný a zodpovědný. Věci musíte samostatně dotahovat do konce, být schopný domýšlet důsledky a uvědomovat si souvislosti. Musí na vás být spolehnutí minimálně na 110%. Prosíme, tuto podmínku opravdu neberte jako frázi a pokud tušíte, že ji nesplňujete, neplýtvejte vaším ani naším časem a ani nám neodpovídejte.

Co vám můžeme nabídnout

Nabízíme vám slušně ohodnocenou práci v centru Brna, v příjemné a přátelské atmosféře menšího kolektivu. Práci zodpovědnou, ale zajímavou a různorodou. Nabízíme vám také jistotu dlouhodobé práce ve stabilní firmě, solidní a přátelské jednání a osobní přístup.

Pracovní doba je 8,5 hodinová s polední pauzou na oběd, rozvržená mezi 7 a 16 hodinou, kdy máme otevřeno na prodejně (střídáme se). Soboty a neděle máme zavřeno.

Měsíční mzda v rozpětí 30000 - 45000,- Kč hrubého. Kromě toho ještě stravenkový paušál, příspěvek na důchodové pojištění, k dispozici firemní mobil, zaměstnanecké slevy a pár dalších benefitů. Dovolené 5 týdnů.

Nástup možný ihned, nebo dle dohody.

Pokud máte pocit, že hledáme právě vás, nebojte se nám odpovědět! Prosíme pošlete nám kromě životopisu taky něco jako "motivační dopis", respektive pokuste se napsat něco víc o sobě (co vás baví, co vás nebaví, jestli máte nějaké dosavadní zkušenosti, které by jste mohli u nás zúročit, apod.). Jen prosíme žádné fráze. Čím víc o sobě napíšete, tím máte větší šanci, že vás hned pozveme na pohovor. Těšíme se na vás!

Zajímá vás ještě něco, co jste zde nenašli? Nebojte se a klidně k nám zavolejte!

Informace o pozici:

Místo pracoviště: Vídeňská 294/93, Brno - Štýřice
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu: Pracovní smlouva
Plat: 30000 - 45000 Kč/měsíc
Benefity: Bonusy/prémie, Provize z prodeje, Mobilní telefon, Sleva na firemní výrobky/služby, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Občerstvení na pracovišti, Individuální rozvržení pracovní doby
Požadované vzdělání: Vzdělání není podstatné
Požadované jazyky: Čeština (Výborná), Angličtina (Mírně pokročilá)
Zadavatel: Zaměstnavatel

Kontakt:

Místo pracoviště:

Vídeňská 294/93, Brno - Štýřice

Typ pracovního poměru:

Práce na plný úvazek

Zaměstnavatel:

PROSTAVBU s.r.o.

Kontaktní osoba:

Milan Černoch

Adresa:

Vídeňská 93-95, 63900 Brno, Česká republika

Telefon:

+420 733531594